Християнський оглядач блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться (Матвія 5:9)
  • жнива

Популярні



Обрано нового Болгарського Патріарха

24 лютого 2013 в столиці Болгарії - Софії церковно-народний Патріарший Собор обрав нового Предстоятеля Болгарської Православної Церкви, повідомляється на офіційному сайті Болгарської патріархії.

Новим Патріархом став митрополит Русенський Неофіт, який набрав у другому турі 90 голосів.

Митрополит Ловчанській Гавриїл, який також претендував на патріарший престол, отримав 47 голосів.

У першому турі митрополит Старозагорський Галактіон отримав найменшу кількість голосів - 22. Але оскільки 2/3 голосів не набрав жоден з кандидатів, був призначений другий тур, на якому переможцем ставав той, хто набирає більшу кількість голосів.

За повідомленням сайту "Православие и мир", митрополит Галактіон не був присутній на виборах, оскільки хворіє двсторонньою пневмонією. У ніч напередодні виборів йому приснився сон про те, як він впав у яму, і, порадившись з братією монастиря, митрополит прийняв рішення не приїжджати на вибори. Всього в Патріарших виборах взяли участь 138 делегатів.

 

Митрополит Неофіт

 

Довідка.

Митрополит Неофіт (Сімеон Ніколов Дімітров, 1945 р.н. ).

 З 1959 по 1965 р. навчався в Черепешській духовної семінарії, з 1967 по 1971 р. - у Софійській духовній академії.

З 1971 по 1973 р. проходив богословську спеціалізацію в Московській духовній академії.

З 1973 р. - викладач церковного співу в Софійській духовній академії.

3 серпня 1975 пострижений у чернецтво, 15 серпня рукоположений у диякона, 25 березня 1976 висвячений в ієрея.

У 1977 р. возведений у сан архімандрита. З 1981 по 1985 р. - протосинкел Софійській єпархії.

8 грудня 1985 хіротонісаний в єпископа Левкійського і призначений вікарієм Софійського митрополита.

1 грудня 1989 призначений ректором Софійській духовній академії. 26 липня 1991 обраний ректором відновленої Богословського факультету Софійського університету.27 січня 1991 призначений головним секретарем Синоду БПЦ та настоятелем кафедрального храму-пам'ятника св. Олександра Невського в Софії.

27 березня 1994 обраний, 3 квітня канонічно затверджений митрополитом Доростольським і Червенським. З 17 грудня 2001 р., після поділу Доростольської й Червенської єпархії, носить титул митрополита Русенського.

Фоторепортаж: dveri.bg

 По темі:

Болгари гаряче обговорюють вибори кандидатів на патріарший престол

В Болгарії проти кандидатів на посаду Патріарха вийшли протестувати 10 чоловік

 

 

 

 

To Top